Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
8 Lutego 2023
Imieniny obchodzą
Gniewomir, Gniewosz, Honorat, Jan,
Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr,
Salomon, Sebastian, Żaklina

Do końca roku zostało 327 dni.
Zodiak: Wodnik

Kalendarz

luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Pomoc dla programu Taxes Drukuj Email

Program Taxes wyposażony jest w pomoc kontekstową tzn. po naciśnięciu klawisza F1 wyświetlona zostanie pomoc o treści adekwatnej do aktywnego okna programu.

Niestety pomoc została opracowana dość dawno temu. Od tego czasu funkcjonalność programu istotnie się powiększyła, więc nie jest ona wyczerpująca.

 

W miarę możliwości postaram się utworzyć tu FAQ (często zadawane pytania). Jeśli macie Państwo pytania to proszę je wpisać w sekcji kontakt. Proszę pytać tylko o naprawdę istotne rzeczy, uprzednio zapoznawszy się z całą dostępną dokumentacją.

 

Zmiany w wersji 1.46:

W związku z problemem uzyskania oryginałów delkaracji VAT-7 oraz z faktem, że program nie będzie więcej dostosowywany do przepisów a w szczególności druków, postanowiłem dodać funkcjonalność samodzielnej edycji raportów przez użytkowników.

W menu System > Parametru programu > (przycisk) Parametry wydruku dodane zostało pole (checkbox) "Korzystaj w raportów w katalogu". Pole to jest domyślnie zaznaczone, co powoduje do wydruków deklaracji VAT-7 (i tylko) użycie raportów znajdujących się w katalogu "\dane\raporty\" (katalog "\dane\" mieści się w katalogu z którego uruchamiany jest program taxes.exe)

Program rozpoznaje raporty po nazwach plików; i tak:

 

  • DEKF1VA_.FRX - to VAT-7, cały formularz, strona 1,
  • DEKF2VA_.FRX - to VAT-7, cały formularz, strona 2,
  • DEKP1VA_.FRX - to VAT-7, tylko pola (do druku na oryginałach), strona 1,
  • DEKP2VA_.FRX - to VAT-7, tylko pola (do druku na oryginałach), strona 2.

 

Aby modyfikować formularze, po uprzednim zaznaczeniu opcji w parametrach (Korzystaj w raportów w katalogu) w menu System uaktywni się opcja "Edycja raportów". Po wybraniu tego menu, pojawi się okno dialogowe, w którym należy przejść do podkatalogu "raporty" i wybrać plik do edycji, a następnie kliknąć przycisk "Otwórz". Po dokonaniu poprawek zamykamy okno raportu klikając w element po lewym górnym rogu okna i z menu wybieramy zamknij. Dodatkowo operacje potwierdzamy.

Przy edycjiraportów należy zachować szczególną ostrożność, zmiana zawartości pól będzie oznaczać błędne wydruki. Zaleca się dokonywanie drobnych korekt w zakresie rozmieszczenia poszczególnych pól (choć możliwe jest też wykonanie całkiem nowych formularzy). Dokonuje się tego poprzez zaznaczenie obiektu oraz użycie kawiszy prawo/lewo/góra/dół/ wraz lub bez klawiszy shift, ctrl itd.


 
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Ciekawe:

Właśnie założyłeś firmę? Na pewno będzie ci potrzebny program do rozliczania twoich podatków. Tu możesz pobrać całkowicie za darmo w pełni funkcjonalny system małej księgowości. Książka Przychodów i rozchodów + VAT.

m_mysz.jpg