Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
8 Lutego 2023
Imieniny obchodzą
Gniewomir, Gniewosz, Honorat, Jan,
Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr,
Salomon, Sebastian, Żaklina

Do końca roku zostało 327 dni.
Zodiak: Wodnik

Kalendarz

luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Sieci komputerowe Drukuj Email

Webster.pl zajmuje się instalacją sieci teleinformatycznych w budynkach.

 

Oferujemy:

  • Zaprojektowanie sieci
  • Dostarczenie elementów (przewody miedziane, szklane, koryta, raki, szafy z wyposażeniem, konwertery, switche, routery)
  • Wykonanie okablowania strukturalnego
  • Zainstalowanie i skonfigurowanie sprzętu

Dlaczego istotna jet dobrze zaprojektowana, wydajna sieć ?


W firmach często ma miejsce sytuacja, że sieć LAN (lokalna) była tworzona dawno temu, bez uwzględniania przyszłości, rozwoju firmy. Firma się rozwija, powstają nowe stanowiska pracy, coraz więcej komputerów, drukarek, serwerów. Do sieci dołączane są kolejne urządzenia, brakuje zakończeń, więc dokłada się switche aby podpiąć więcej komputerów. Tworzy się niekontrolowany rozrost sieci, często z wykorzystaniem tanich i awaryjnych urządzeń. Wszyscy znamy przecież sytuację, kiedy pod biurkiem leży jakaś "puszka" do której powpinane są inne komputery i drukarki. Im więcej urządzeń, tym sieć lokalna jest bardziej podatna na awarie i mniej wydajna. Wystarczy awaria jednego elementu, a wszystko przestaje działać.
W tym momencie należy przemyśleć przeprojektowanie sieci, tak aby każdy komputer i urządzenie miało własne podłączenie do wydajnej końcówki sieci, ograniczając liczbę urządzeń do minimum, jednocześnie zapewniając możliwość rozbudowy infrastruktury sieci.

Bardzo ważne jest, aby w sieci korzystać z urządzeń wysokiej jakości. Niektóre firmy IT wymieniają urządzenia tylko po to aby zarobić na kliencie. Przykładowo jedna z firm wymieniła urządzenia 100Mb na 1Gb . Niestety nie dało to efektu w postaci zwiększenia wydajności, ponieważ nie uwzględniono typu operacji wykonywanych na komputerach. Okazało się, że "wąskim gardłem" była baza danych, którą należało zoptymalizować. Dodatkowo zastosowano tanie urządzenia niskiej jakości, które pomimo swojej zgodności ze standardem 1Gb nie dorównywały wydajnością i stabilnością poprzednio zainstalowanym urządzeniom 100Mb.

Webster.pl wykona dla Ciebie sieć, która będzie nie tylko szybka, wydajna i stabilna, lecz także możliwa do rozbudowy w przyszłości.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Ciekawe:

Właśnie założyłeś firmę? Na pewno będzie ci potrzebny program do rozliczania twoich podatków. Tu możesz pobrać całkowicie za darmo w pełni funkcjonalny system małej księgowości. Książka Przychodów i rozchodów + VAT.

m_klawiatura3.JPG